В 61-ва стрямска механизирана бригада Карлово се проведе военно– спортният многобой „Рейнджър 2016” на формированието. Той се провежда за втори път, като амбицията е той да стане традиционен. В съревнованието участваха 12 отбора с по 5 състезателя, които трябваше да преминат през 7 етапа - Щафента стрелба с автомат Калашников на дистанция 200 метра, пренасяне на гуми на дистанция 100 метра, преодоляване на заразен участък с имитация на фугаси, димки и звукови сигнали, ориентиране в пресечена местност по карта, преодоляване на водна преграда с лодка, движение по карта по пресечен маршрут с оказване на първа медицинска помощ и пренасяне на ранен.

Състезанието бе открито от командира на 61 мбр бригаден генерал Груди Ангелов, който приветства всички с „Добре дошли!“ и се обърна към отборите с думите: „Днес спортът и воините се срещат в решителна битка. Тръпката и предизвикателството са пред вас. Желая на всички успешно представяне, много добри резултати и призово класиране! И нека победят най-добрите!“.

Състезателите бяха поздравени и от заместник-кмета на община Карлово г-н Минев, който им пожела честна игра.

След много оспорвана борба с време от 2 часа и 2 минути победител стана отборът на в. ф. 44370.

На второ място с време от 2 часа и 13 минути финишираха състезателите на в. ф. 42000, а на пет минути след тях място на почетната стълбичка намериха военнослужеците от в. ф. 54920.

Призьорите бяха наградени с грамоти от бригаден генерал Груди Ангелов.

Турнирът е част от тържествата, посветени на Празника на 61 Стрямска механизирана бригада, като основните чествания ще бъдат на 30 септември в Карлово и на 7 откомври в Казанлък, където ще се чества и 100-годишнината от написването на химна на 23 пехотен Шипченски полк, а днес и химн на Българската армия „Велик е нашият войник”.