Традиционното годишно състезание по спортен риболов, организирано от ръководството на Военен спортен клуб „Дунав – Белене” и командването на 55 инженерен полк, се проведе на 29 април.

Оспорваната надпревара се състоя съгласно общоприетите условия за провеждане на състезания по спортен риболов в дисциплината – смесен риболов на язовир Горни Дъбник и в нея взеха участие военнослужещи от командването и от военни формирования на Сухопътните войски.

Премерилите сили военнослужещи бяха оценени от съдийски състав с председател заместник-командирът на 55 инженерен полк подполковник Иван Тишков.

В отборното класиране купата спечели отборът на в.ф. 54470 – Белене, от състава на полка, с улов от 9, 980 кг., а в индивидуалното класиране първото място грабна представителят на в.ф. 34200 – Шумен капитан Павел Спасов. Второто място зае представителят от в.ф. 44220 – Пловдив редник Илия Бараболов, третото място бе спечелено от старши сержант Явор Йосифов от в.ф. 54470.

Командирът на 55 инженерен полк полковник Росен Арабаджиев лично връчи наградите на победителите и грамота за участие на всеки състезател.