Изявите по повод празника на 2 Тунджанска механизирана бригада – 1 септември, започнаха на 24.08.2016 г. на Учебен център „Люляк” със състезание по спортна стрелба с 9-мм обикновен пистолет „Макаров”.

В шампионата участваха 9 отбора от военните формирования на бригадата, както и отбори на Областна администрация – Стара Загора и Общинска администрация – Стара Загора.

В отборното класиране на 1 място се класира отборът на военно формирование 54100 – Ямбол, на 2 място - отборът на Управление на 2 механизирана бригада и на 3 място - отборът на Общинска администрация – Стара Загора.

Командирът на 2-ра мбр бригаден генерал Костадин Кузмов благодари за завидните умения и спортсменския дух на всички участници в състезанието.

Отборите, заели първите три места в отборното класиране, бяха наградени с купи, медали и статуетки от бригаден генерал Костадин Кузмов и господин Георги Ранов – Областен управител на Стара Загора.