На 20 февруари 2012 година на централния площад в град Хасково за проявен висок професионализъм по време на  аварийно-спасителните действия  по време на наводнението в бедстващите райони в Хасковска област с тържествен ритуал бяха наградени следните военнослужещи:

 

от  Министъра на отбраната 

 

1. С „Обявяване на благодарност”:

1. Бригаден генерал Нейко  Ненов НЕНОВ  – заместник-командир на Сухопътните войски.

2. Бригаден генерал Петър Петков ПЕТРОВ – командир на 2-ра лекопехотна бригада.

 

2. С награден знак „За отлична служба” – за офицери – първа степен и парична награда в размер на 500 (петстотин лева):

1. Полковник Митко Желев МИТЕВ – заместник-командир на военно формирование 24150 – Стара Загора.

2. Подполковник Данчо Станев Николов - командир на военно формирование 52740 – Хасково.

2. Майор Веселин Славов ВАСИЛЕВ  – ВРИД командир на военно формирование 48430 – Стара Загора.

 

 

 

3. С награден знак „За отлична служба” – за офицери – втора степен и парична награда в размер на 500 (петстотин лева):

1.  Капитан Даниел Владимиров ДИМОВ – в.ф.  48430 – Стара Загора.

2.  Капитан Пламен Христов СЪБЕВ  – заместник на началника на щаба във военно формирование 48430 – Стара Загора.

 

4. С награден знак „За отлична служба” – за сержанти  – първа степен и парична награда в размер  на 500 (петстотин лева):

1. Старшина Димитър Павлов ГЕОРГИЕВ  – в.ф. 48430 – Стара Загора.

2. Старши сержант Славко Йорданов ЛАВЧЕВ  – в.ф. 52740 – Хасково.

 

5. С награден знак „За отлична служба” – за сержанти – втора степен и парична награда в размер на 500 (петстотин лева):

1. Старши сержант Иван Костадинов ИВАНОВ  –  в.ф. 48430 – Стара Загора.

2.  Сержант Пламен Димитров МИТЕВ  – в.ф. 48430 – Стара Загора.

3.   Младши сержант Кольо Славов КОЛЕВ - в.ф. 48430 – Стара Загора.

 

6. С награден знак  „За военна доблест” – трета степен и парична награда в размер на 500 (петстотин лева):

1.  Редник 2-ри клас Иван Генчев СТОЯНОВ – в.ф. 52740 – Хасково.

2.   Редник 2-ри клас Генчо Петев КИРИЛОВ  – в.ф. 52740 – Хасково.

3.  Редник 2-ри клас Александър Митков КАСАБОВ  – в.ф. 52740 – Хасково.

4.  Редник 2-ри клас Местан Мустафа ХАЛИЛ – в.ф. 52740 – Хасково.

5.  Редник 2-ри клас Васил Сашев ВАСИЛЕВ  – военно формирование 48430 – Стара Загора.

6. Редник 2-ри клас Иван Георгиев СТОЯНОВ – в.ф. 48430 – Стара Загора.

7. Редник 2-ри клас Стефан Христов ГЕОРГИЕВ – в.ф. 48430 – Стара Загора.

8.  Редник 2-ри клас Костадин Неделчев НЕДЕЛЧЕВ – в.ф.  48430 – Стара Загора.

 

 

ОТ НАЧАЛНИКА НА ОТБРАНАТА

 

1.  С „Бинокъл Б 8 Х 30”:

1. капитан  Янко Жеков Колев – в.ф. 52740 – Хасково.

2. старши  сержант Петьо Рашков Рашев – в.ф. 52740 – Хасково.

3. редник   2  клас Маргарит Димитров Парашев – в.ф. 52740 – Хасково.

4. редник   2  клас Цветелина Христова Нейчева – в.ф. 52740 – Хасково.

 

2. НАГРАЖДАВАМ със сувенир „Нож от АК - 74 на поставка”:

1. офицерски  кандидат Наско Несторов Настев – в.ф. 52740 – Хасково.

2. младши  сержант Антон Иванов Иванов – в.ф. 52740 – Хасково.

3. ефрейтор  2 клас Атанас Георгиев Кедиков – в.ф. 52740 – Хасково.

 

3.  Със сувенир „Нож от АК - 47 на поставка”:

1. ефрейтор  2 клас Гого Иванов Гогов– в.ф. 52740 – Хасково.

2. ефрейтор  2 клас Милен Атансаов Тодоров – в.ф. 52740 – Хасково.

3. ефрейтор  2 клас Ангел Асенов Дельов – в.ф. 52740 – Хасково.

 

4. С „Грамота”:

1. капитан  Красимир Райчев Куртев – в.ф. 52740 – Хасково.

2. старши  сержант Димитър Костов Делигеоргиев – в.ф. 52740 – Хасково.

3. сержант Радослав Николаев Арабаджиев– в.ф. 52740 – Хасково.

4. сержант Стайко Тенев Тенишев – в.ф. 52740 – Хасково.

5. ефрейтор  2 клас Димитър Георгиев Димитров – в.ф. 52740 – Хасково.

6. ефрейтор  2 клас Валентин Милчев Караиванов – в.ф. 52740 – Хасково.

7. ефрейтор  2 клас Райко Атанасов Начев – в.ф. 52740 – Хасково.

8. ефрейтор  2 клас Николай Тошков Николов – в.ф. 52740 – Хасково.

9.   редник   2  клас Димитър Тенчев Делчев – в.ф. 52740 – Хасково.

10. редник   2  клас Златко Георгиев Димитров – в.ф. 52740 – Хасково.

11. редник   2  клас Красимир Михайлов Антонов – в.ф. 52740 – Хасково.

12. редник   2  клас Величко Стойнов Стойнов – в.ф. 52740 – Хасково.

13. редник   2  клас Благовест Людмилов Христов – в.ф. 52740 – Хасково.

14. редник   2  клас Деан Ангелов Господинов – в.ф. 52740 – Хасково.

15. редник   2  клас Петко Щерев Петков – в.ф. 52740 – Хасково.

16. редник   2  клас Емил Иванов Димитров– в.ф. 52740 – Хасково.

17. редник   2  клас Мариян Росенов Добрев – в.ф. 52740 – Хасково.

18. редник   2  клас Пеню Миланов Пенев – в.ф. 52740 – Хасково.

19. редник   2  клас Кръстин Ставрев Ставрев – в.ф. 52740 – Хасково.

20. редник   2  клас Александър Митков Асенов – в.ф. 52740 – Хасково.

21. редник   2  клас Славчо Костадинов Михайлов– в.ф. 52740 – Хасково.

22. редник   2  клас Ангел Петев Ангелов – в.ф. 52740 – Хасково.

23. редник   2  клас Красимир Сергеев Кърджалиев – в.ф. 52740 – Хасково.

24. редник   2  клас Мирослав Цветанов Митков – в.ф. 52740 – Хасково.

 

 

От  КОМАНДИРА НА СУХОПЪТНИТЕ ВОЙСКИ

 

1. С „Обявяване на Благодарност”:

1. Капитан Боян Стефанов ЧЕРНЕВ – в.ф. 52740 – Хасково.

2. Лейтенантт Александър Станиславов ХАШЪМОВ - в.ф. 52740 – Хасково.

 

2. С „Грамота”:

1. Сержант Ангел Кръстев АНГЕЛОВ - в.ф.  52740 – Хасково.

2. Младши сержант Росица Бисерова КАСАБОВА - в.ф. 52740 – Хасково.

3. Ефрейтор 2 клас Жечо Иванов ВОЙНИКОВ - в.ф. 52740 – Хасково.

4. Ефрейтор 2 клас Матей Запрянов ДИМОВ - в.ф.  52740 – Хасково.

5. Редник 2 клас Исмаил Мехмед БИЛЯЛ - в.ф.  52740 – Хасково.

6. Редник 2 клас Траян Тодоров ТУЛУМБАДЖИЕВ - в.ф. 52740 – Хасково.

7. Редник Георги Делчев КИРЕВ - в.ф.  52740 – Хасково.

8. Редник 2 клас Тодор Койчев КОЙЧЕВ - в.ф.  52740 – Хасково.

9. Редник 2 клас Пламен Георгиев БОДУРОВ - в.ф.  52740 – Хасково.

10. Редник 2 клас Николай Кирилов КИРЕВ - в.ф. – Хасково.

11. Редник 2 клас Севдалин Асенов КЮЧУКОВ - в.ф.  52740 – Хасково.

3. С Часовник”:

1. Старши сержант Росен Атанасов АТАНАСОВ - в.ф. 52740 – Хасково.

2. Редник 2 клас Делчо Петков ДЕЛЧЕВ - в.ф. 52740 – Хасково.

 

4.  С „Нож”:

1. Сержант Иван Василев СТЕФАНОВ - в.ф. 52740 – Хасково.

2. Сержант Малин Асенов РАЙКОВ - в.ф. 52740 – Хасково.

 

5. С „Радиочасовник” :

1. Редник 2 клас Владимир Йорданов ЛАВОВ - в.ф. 52740 – Хасково.

2. Редник 2 клас Марин Василев СТАНЧЕВ - в.ф.  52740 – Хасково.

3. Цивилен служител Арсо Грозев ПЕТРОВ - в.ф. 52740 – Хасково.

Copyright © 2018 Сухопътни войски. Всички права запазени