Почетно четвърто място (с еднакъв брой точки с отбора на Испания) в 67-то издание на Шампионата по ски на алпийските подразделения 2015 г. в Италия зае представителният отбор на Сухопътните войски.

Състезанието, което се проведе от 02 до 06 февруари, се организира от Главното командване на италианските алпийски части и е признато за най-голямото и значимо международно събитие в областта на подготовката на алпийските части. По официална покана от командващия на Алпийските части на Въоръжените сили на Италианската република генерал-майор Федерико Бонато присъства и командирът на Сухопътните войски генерал-майор Андрей Боцев.

На откриването на шампионата присъстваха  началникът на Генералния щаб на Италианската армия генерал Клаудио Грациано, командирът на Сухопътните войски генерал-лейтенант Алберто Примичери, както и представители на държавната и местната власт.

Състезанието включва четири дисциплини - гигантски слалом, 15 километра ски бягане, 25 километра биатлон (военен патрул) и ски алпинизъм (нощем). Тази година в него вземат участие повече от 1200 военнослужещи от 15 страни.

Изключително трудна и оспорвана  се оказа дисциплината ски алпинизъм, която се проведе нощем с масов старт на 281 състезатели при температури минус дванадесет градуса. За първи път в тази дисциплина българският отбор имаше участник при жените – редник Владислава Перпериева, която завоюва второ място в индивидуалното класиране, а мъжете се наредиха от 30-то до 32-ро място.

Второ и седмо място в отборното класиране заеха жените и мъжете ни в дисциплината ски бягане.

В третата дисциплина - 25 км ски патрул с една стрелба, българският отбор завърши шести, като подобри времето си с повече от 15 минути в сравнение с миналогодишното представяне.

В гигантския слалом нашите състезатели се пребориха за второто място при жените и шестото – при мъжете.

С 4-ата позиция в крайното комплексно класиране българският отбор изпревари традиционно силните в алпийската подготовка страни като САЩ, Франция, Швейцария, Полша и др.

По време на посещението си генерал-майор Андрей Боцев проведе среща с генерал-майор Федерико Бонато, на която бяха обсъдени възможностите за бъдещо съвместно сътрудничество, а по-късно, на среща със състезателите,  той изрази своето задоволство от успешното представяне на българския отбор, който достойно защити честта и престижа на Сухопътните войски на БА.